Африканська чума свиней
опубліковано 18 листопада 2020 року о 11:45

В Україні спочатку 2020 року виявлено 20 випадків африканської чуми свиней (АЧС): 14 з них — у домашніх господарствах, 4 — у дикій фауні, 2 — інфіковані об’єкти.

В Донецькій області  22.10.2020 року в селищі Красногірка  встановлено випадок захворювання свиней на АЧС.

Африканська чума свиней (АЧС) — це інфекційне вірусне захворювання свиней (диких і свійських). Характеризується високою смертністю та завдає значних економічних збитків.

Одним із головних заходів з профілактики та попередження занесення збудника АЧС є дотримання вимог закритого режиму роботи господарства, а саме:

огородження території виробничої зони суцільною огорожею по всьому периметру;

заборона відвідування господарства сторонніх осіб;

облаштування постійно діючого дезінфекційного бар’єру;

проведення дезінфекції  приміщень, обладнання та інвентарю;

використання виключно внутрішньогосподарського транспорту;

контроль обслуговуючого персоналу;

вжиття заходів щодо унеможливлення контактування працівників господарства з домашніми та (або) дикими свинями;

заборона занесення продуктів тваринного походження на територію виробничої зони господарства;

своєчасне застосовування профілактичних ветеринарно-санітарних заходів щодо здоров’я тварин;

утримання свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

використання у господарстві знезаражених кормів та кормових добавок для годівлі свиней, що підтверджується фактично чи документально.

У разі раптової загибелі тварин, підозри на захворювання або виявлення хвороби, поведінки тварин, яка їм невластива, негайно звертайтеся до Мирноградської дільничної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м. Мирноград, вул. Центральна, 20 а, тел. 050-580-69-65.