On-line виставка «Конституція України – основа правової системи»
28 червня вся Україна святкує День Конституції. Українську Конституцію писали цілих шість років – з 1990 року по 1996 рік. На фінальному етапі її прийняття опинилося під загрозою зриву через розбіжності між президентом Леонідом Кучмою і Верховною Радою України.

червня

понедiлок

28 червня вся Україна святкує День Конституції.

Українську Конституцію писали цілих шість років – з 1990 року по 1996 рік. На фінальному етапі її прийняття опинилося під загрозою зриву через розбіжності між президентом Леонідом Кучмою і Верховною Радою України.

Але в кінцевому підсумку Основний Закон України було прийнято о 9 годині 18 хвилин 28 червня 1996 року. За нього віддали голоси 315 народних депутатів (при 300 необхідних), і голосували вони окремо за кожну статтю. Для цього Рада була змушена безперервно пропрацювати 24 години.

«Є Конституція!» – такими словами голова Верховної Ради Олександр Мороз оголосив результати голосування. Основний Закон вступив в силу з дня прийняття.

Попередники сучасної Конституції:

1. Конституція     Пилипа Орлика – 1710 рік.
  2. Конституція     УНР –29 квітня 1918 року.
  3. Мала     конституція ЗУНР – 13 листопада 1918 року.
  4. Тимчасова     Конституція Карпатської України – 15     березня 1939 року.

Тематичний та експозиційний план виставки

I. Короткий історичний екскурс (матеріали з сайту dzerkalo.media)

II. Участь     громадян міста в обговоренні проекту     Конституції України.

1. Фотокопія рішення Димитровської міської ради народних депутатів від 24.09.1992 № б/н «О проекте КонституцииУкраины».
  2. Фотокопія розпорядження міського голови Димитровської міської Ради народних депутатів від 04.08.1992 №13 «Об организаторской работе по обсуждению проекта новой Конституции Украины».
  3. Фотокопія розпорядження міського голови Димитровської міської Ради народних депутатів від 02.04.1996 №183 «Об организации обсуждения проекта Конституции Украины в г.Димитров».
  4. Фотокопія рішення Димитровської міської ради народних депутатів від 27.05.1996 «О проекте КонституцииУкраины.
  5. Фотокопія розпорядження міського голови Димитровської міської Ради народних депутатів від 07.06.1996 №306 «О возложении полномочий по информационно-разъяснительной работе о проекте Конституции Украины.
  6. Фотокопія розпорядження міського голови Димитровської міської Ради народних депутатів від 03.09.1996 №437 «Об организации разъяснения Конституции Украины».

III. Відзначення Дня Конституції України у нашому місті.

1. Фото з державною символікою України у НВК «ЗОШ І ступеню – гімназія» Мирноградської міської ради. На фото радник міського голови Тамара Прокопова (2018).
  2. Фото про традиційний спортивний забіг до Дня Конституції. Старт забігу на вул. Центральна у червні 2018 року.
  3. Фото про традиційний спортивний забіг до Дня Конституції. Учасники забігу (2018).
  4. Фото про традиційний спортивний забіг до Дня Конституції (вул. Соборна, 2018 рік).
  5. Фото про участь міського голови Олександра Брикалова у традиційному забігу до Дня Конституції. (2018)
  6. Фото учасників і вболівальників після фінішу традиційного спортивного забігу до Дня Конституції. (ПК «Україна», 2018 рік).