Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

29.02.2024 09:46

Ми віримо, що повага та право націй на безпеку й самостійний вибір своєї долі мають бути універсальними принципами – виступ Президента Володимира Зеленського на відкритті саміту «Україна – Південно-Східна Європа»

65e036b23cbda__d56c53b0ac86b6a3929ed7118d297880_1709120373_extra_large.jpeg

Дорогий пане Прем’єр-міністре Рамо!

Дорогі колеги, дорогі друзі!

Передусім я хотів би подякувати Прем'єр-міністру Рамі за всю особисту та албанську підтримку України – як військову та гуманітарну, так і політичну. Дякую за організацію та проведення цього саміту. Ми вже вдруге зустрічаємося в такому форматі – раніше ми зустрічалися в Афінах, а тепер – у гостинній Тирані.

Еді, пане Прем'єр-міністре, я високо ціную вашу гостинність і цю можливість обговорити разом, як ми можемо зміцнити наші країни, регіони і всю Європу.

Кожен розуміє: зараз час, коли визначається шлях Європи щонайменше на кілька поколінь. Ми хочемо, щоб Європа була простором, де кожен народ сам визначає власну долю. Ми бачили в минулому, як хтось намагався визначити долю інших націй. Це було й на Балканах, і на сході Європи, і в усіх інших її частинах. Зараз Путін хоче робити точно те саме. Вся його войовничість, усе, що він робить, і все, до чого він хоче змусити інші народи, – це намагання зробити новим «нормально» старий диктат – як народам існувати й на що погоджуватися чи не погоджуватись.

Тому для всіх вільних націй, для всіх нас важливо, щоб Путін та його режим програли. Бо всі його програші – це наша з вами спільна безпека.

Дорогі колеги!

Наше бачення Європи та життя в усіх її регіонах базується на принципі гідності. Однакової гідності кожної країни. Не може бути «Європи різних гідностей», коли хтось заслуговує на безпеку й мир, а чиюсь боротьбу за мир ігнорують, коли хтось заслуговує на інтеграцію в союзи та альянси, а хтось нібито повинен залишитися за бортом і чогось чекати.

Ми віримо, що повага до кожної нації, однакове право націй на безпеку та самостійний вибір своєї долі мають бути універсальними принципами. Вірю, що нашою співпрацею ми можемо це забезпечити.

Я дякую за спільну роботу між нашими країнами на дорогах і в портах, на залізниці й на морі. Разом з оборонними пакетами, макрофінансовою та політичною підтримкою взаємодія між нами, між сусідами, між сусідніми регіонами, між усіма партнерами стала чинником, що в поєднанні зі стійкістю наших людей в Україні не дає Путіну змоги взяти гору. Відзначу окремо й спільну роботу в Чорному морі та в Дунайському регіоні заради продовольчої безпеки. Це те, що допомагає всьому світу.

Маємо й надалі розвивати наше добросусідство. В логістиці та інфраструктурі, у торговельних та енергетичних відносинах, у політиці, у протидії російській дезінформації та російським намаганням дестабілізувати наші політичні системи. Все, що робить нас із вами добрими партнерами, водночас робить Путіна слабшим. Саме тому він так багато інвестує в розколи та кризи. Він точно знає, що служить його інтересам. Ми з вами маємо так само точно бачити, що працює заради наших інтересів. Тоді ми всі будемо захищені. Я впевнений у цьому.

Дякую вам за увагу!

Дякую за запрошення, Прем'єр-міністре!

Слава Україні!