Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

20.07.2020 16:29

Спілкуємось дистанційно: новації у поданні повідомлень про об’єкти оподаткування

5f15c69bb2ce9489372605.jpg

За участю старшого державного інспектора Ясинуватсько - Авдіївської ДПІ Покровсько – Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області Ганни Філь нещодавно відбулось спілкування з платниками податків засобами skype у режимі відеозв’язку.    

У ході дистанційного спілкування платники зацікавились новаціями у поданні повідомлень про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП.

Старший інспектор Ясинуватсько - Авдіївської ДПІ проінформувала платників податків щодо змін до Порядку обліку платників податків і зборів. Зокрема, згідно з наказом Міністерства фінансів України від 24.06.2020                      № 323 (далі – Наказ № 323) (зареєстрований в Мін'юсті 01.07.2020 р. за №606/34889) удосконалено порядок подання повідомлення за ф. № 20-ОПП, а саме:

відокремлені підрозділи юридичної особи подають інформацію про об'єкти оподаткування, що знаходяться на їх балансі.

Юридична особа інформує про всі об'єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи;

удосконалено порядок подання повідомлення про об’єкти  одаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП.

Уточнено, що у повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання повідомлень за формою №20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об'єкт оподаткування (наприклад, якщо подається інформація про об'єкти оподаткування - офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів об'єктів оподаткування, зазначивши у найменуванні: офіс, склад, склад-магазин).

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об'єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об'єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Інформація про однотипні (за видом, використанням, станом та видом права власності) автомобільні транспортні засоби, які не є пунктами пересувної роздрібної торгівлі, громадського харчування або послуг, інших ніж пасажирські та вантажні перевезення, може бути подана в повідомленні за формою №20-ОПП як узагальнена з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування.

Повідомлення за формою №20-ОПП з інформацією про об'єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об'єкта нерухомого майна), подаються до контролюючого органу за основним місцем обліку в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об'єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування" повідомлення за формою №20-ОПП не заповнюється.

Відомості, зазначені в повідомленні за формою №20-ОПП, вносяться контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб:

не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за формою №20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі;

не пізніше 10 робочих днів від дня надходження до контролюючого органу в паперовій формі повідомлення за формою №20-ОПП.

Отже, платники податків можуть переглянути інформацію про об'єкти оподаткування та контролюючі органи, у яких платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку, в приватній частині Електронного кабінету https://cabinet.tax.gov.ua з використанням кваліфікованого електронного підпису. 

Додатково повідомляємо, що Наказ № 323 набере чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.