18.01.2022 16:43
Малозабезпечені громадяни можуть відкрити власну справу за підтримки держави
![61e6d496dcab5__8381f74f1d3f578f0923a90460f574b5.png 61e6d496dcab5__8381f74f1d3f578f0923a90460f574b5.png](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/24/32644/61e6d496dcab5__8381f74f1d3f578f0923a90460f574b5.png)
З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені громадяни можуть отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи.
Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї надається одноразово у безготівковій формі на оплату витрат на закупівлю обладнання та матеріалів. Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із пакетом документів до центру зайнятості за місцем проживання.
Розмір такої допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання (на початок 2022 року – 97 500 грн).
Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть консультації з питань провадження підприємницької діяльності для учасників програми під час безкоштовного професійного навчання.
Допомога є безвідсотковою та поворотною – її необхідно буде повернути через три роки підприємницької діяльності. Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо підприємець працевлаштує за направленням центру зайнятості ще двох осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на 2 роки, повертати допомогу державі буде не потрібно.
З постановою КМУ від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» можна ознайомитися за посиланням https://is.gd/ImP9PY