Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

04.09.2020 12:25

Докладніше про наслідки несплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

5f523249e3d59010696359.jpg

Нещодавно платники податків мали змогу поспілкуватись з фахівцями Покровсько - Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області та докладніше дізнатись про відповідальность за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Під час сеансу відеозв’язку головний державний ревізор-інспектор Добропільського сектору по роботі з податковим боргом Анацька Юлія звернула увагу, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Несплата єдиного внеску призводить до негативних наслідків,  фінансових санкцій та суттєво може вплинути на отримання пенсії.

Контролюючий орган має право на подальші дії із примусового стягнення заборгованості, якщо платник ЄВ не сплатив суму недоїмки.

Так, якщо на кінець календарного місяця платник має недоїмку зі сплати єдиного внеску або борги зі сплати фінансових санкцій та пені, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки). Вимога формується на підставі даних інформаційних систем на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом. Протягом 10 календарних днів з дня одержання вимоги платник зобов’язаний сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Вимога органу ДПС про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.

Відповідно до статті 26 Закону України від 02 червня 2016 № 1404-VІІІ «Про виконавче провадження» одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накладається арешт на все майно та кошти боржника.

Крім цього, за зверненням органів ДПС за наявності достатніх підстав органи Державної виконавчої служби звертаються до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до погашення існуючої заборгованості з ЄСВ.

Фахівець нагадала, що за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет» у меню його приватної частини  «Стан розрахунків з бюджетом»  можна відслідковувати стан розрахунків стосовно сплати платежів та заборгованості перед бюджетом.