Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

30.07.2020 12:52

Запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій: роз’яснюють податківці

5f22c2cef01c9129365422.jpg

Нещодавно в Селидівській ДПІ Покровсько - Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області відбувся черговий сеанс онлайн- спілкування з платниками в мережі Інтернет.  

Старший державний інспектор Селидівської ДПІ Свистун Катерина Миколаївна засобами скайп – зв’язку відповідала на запитання платників щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Повідомила, що з 1 серпня 2020 року будь-які суб'єкти господарювання, за власним бажанням, можуть використовувати ПРРО. Також, немає заборон на одночасне використання одним суб'єктом господарювання ПРРО і класичних РРО.

З 1 січня 2021 року буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.

Обов'язкове використання РРО або ПРРО для ФОП – платників єдиного податку II - IV груп почнеться з 1 квітня 2021 року.

Програмний РРО можна буде встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернету.

ДПС забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб'єктами господарювання ПРРО.

Реєстрація ПРРО здійснюється у такому порядку.

Після установки програмного рішення (у тому числі безкоштовного) на відповідний пристрій ПРРО підлягає реєстрації відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 за № 635/34918.

Для реєстрації ПРРО складається заява за формою № 1-ПРРО (форма J/F 1316602). Заява в електронній формі подається на фіскальний сервер засобами Електронного кабінету або засобами Єдиного вікна подання електронної звітності.

Також, для роботи ПРРО необхідно надати дані сертифікатів електронних підписів і / або печаток. Такі дані вносяться до Реєстру на підставі поданого суб'єктами господарювання в електронній формі Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифікати відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма J/F 1391801).

Суб'єкти господарювання повинні застосовувати тільки переведені у фіскальний режим роботи ПРРО. Для переведення ПРРО в фіскальний режим роботи проводиться відкриття робочої зміни на такому ПРРО шляхом формування та направлення на фіскальний сервер Повідомлення про відкриття змін ПРРО (форма J/F 1316801) в електронному вигляді. Таке повідомлення реєструється фіскальним сервером шляхом присвоєння йому номера, який є номером зміни, ця інформація надходить заявнику у квитанції.

На одному ПРРО може бути відкрита одночасно тільки одна зміна. При цьому дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.

Для закриття робочої зміни формується фіскальний звітний чек/фіскальний звіт за таку зміну і направляється на реєстрацію на фіскальний сервер. Протягом однієї зміни може бути сформований один фіскальний звітний чек / фіскальний звіт.

Протягом робочої зміни ПРРО працює в режимі онлайн-обміну даними з фіскальним сервером і в цьому режимі забезпечує одноразове занесення на фіскальний сервер даних щодо кожної окремої розрахункової операції, виконаної в готівковій та / або в безготівковій формі.

На період відсутності зв'язку між ПРРО і фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб'єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати 36 годин підряд та не більше 168 годин протягом місяця. 

  Податківець звернула увагу на те, що для всебічного інформування платників податків щодо запровадження програмних РРО на головній сторінці офіційного веб-порталу ДПС  України  було  створено  спеціальний банер «Програмні РРО»  (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/).