16.09.2020 10:50

На Донеччині єдиного податку сплачено майже 645 мільйонів гривень

5f61edf5db710920023865.jpg

Єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження яких системно забезпечують життєдіяльність територіальних громад.

Суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-серпень 2020 року сплатили до місцевих бюджетів області 644,7 млн грн єдиного податку, що на 5% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 30,9 млн грн більше, ніж у січні-серпні 2019 року. Фізичними особами-підприємцями сплачено до місцевих бюджетів 472,4 млн грн єдиного податку, натомість юридичними особами перераховано до місцевої казни 172,3 млн гривень.

Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб скористатись таким правом, вищезазначеним платникам необхідно подати до територіального органу ДПС заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності.