Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

01.01.2023 20:26

Фінансування страхувальників для виплат по лікарняних здійснюватиме пенсійнийфонд україни

63b1d0a09d127__322497306_1357890858347174_5915064046798362429_n.jpg

🗓З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності є Пенсійний Фонд України.

Це передбачено Законом України від 21.09.2022 № 2620-IX “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2022 № 1350 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Зокрема, починаючи з 01 січня 2023 року відбудуться наступні зміни для страхувальників:

🔻🔻🔻

1. Рішення про виплату лікарняних прийматиме роботодавець або уповноважені ним особи.

2. Термін розгляду лікарняних та прийняття рішення про виплату становитиме:

🔹10 днів – з дня надходження лікарняного по тимчасовій непрацездатності до роботодавця (днем надходження вважається восьмий день після закриття лікарняного);
🔹3 дні – з дня надходження до роботодавця лікарняного по вагітності та пологах (днем надходження вважається восьмий день після відкриття лікарняного);
🔹5 днів – повідомлення працівника про відмову в оплаті.

3. Подати заяви-розрахунки можна буде в електронному вигляді через особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua або, на паперових носіях до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

4. Фінансування страхувальників здійснюватиме Пенсійний фонд України протягом 3-х днів, централізовано, на окремі поточні рахунки, відкриті страхувальниками в установах банків для зарахування страхових коштів, після надходження заяви-розрахунку.

5. Перевірки страхувальників проводитимуть територіальні органи Пенсійного фонду України.

Правила нарахування виплат по лікарняних залишилися ті ж самі:

відсоток середньої заробітної плати застрахованої особи в залежності від тривалості страхового стажу.

Механізм визначення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням також не зазнав суттєвих змін. Зокрема заробітна плата для оплати лікарняних обчислюватиметься шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців, що передують місяцю настання страхового випадку) зарплати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. При цьому, перелік поважних причин, які враховуються при розрахунку, розширено.

⚠️Зміни застосовуватимуться до лікарняних, відкритих після 1 січня 2023 року. Ті лікарняні, які почались в 2022 і продовжились в 2023 році, розраховуватимуться за старими правилами.

Важливо‼️

Роботодавцям, для подання заяв-розрахунків по лікарняних, не потрібно укладати з Пенсійним фондом України договір про визнання КЕП, як це було передбачено раніше у взаємовідносинах із ФССУ.