Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

29.03.2023 09:54

Державний ринковий нагляд. Вимоги до машин та устаткування.

6423e113df43e__111.png

Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці в рамках реалізації інформаційної кампанії з державного ринкового нагляду щодо продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин та Технічного регламенту рухомого

обладнання, що працює під тиском, з метою підвищення рівня обізнаності, продовжує інформувати виробників, імпортерів, розповсюджувачів, а також користувачів (споживачів) щодо вимог надання продукції на ринку Відповідно до пункту 15 Переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд,

затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. No1069, «Машини та устаткування» визначено видом продукції, щодо якого здійснюється державний ринковий нагляд і який віднесено до сфери відповідальності Держпраці.

Вимоги до машин та устаткування щодо захисту життя або здоров’я людини, захисту тварин або рослин, а також майна та охорони навколишнього природного середовища, процедуру оцінки відповідності машин та вимоги до їх обігу на ринку України та/або введення в експлуатацію, встановлено Технічним регламентом безпеки машин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. No 62 (далі – Технічний регламент).

Необхідно зазначити, що відповідно до п. 8 Технічного регламенту, до введення машини в обіг та/або в експлуатацію виробник або його уповноважений представник:

  • забезпечує її відповідність суттєвим вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я, зазначеним у додатках 1-6 до Технічного регламенту;
  • забезпечує доступ до технічного файла, вимоги до якого зазначені у додатку 12 до Технічного регламенту;
  •  готує необхідну інформацію, передбачену цим Технічним регламентом, зокрема інструкції;
  •  проводить відповідні процедури з метою оцінки відповідності згідно з пунктами 13-15 цього Технічного регламенту;
  •  складає декларацію про відповідність, вимоги до якої зазначені у додатку 7 до Технічного регламенту, яка додається до машини;
  •  наносить знак відповідності технічним регламентам.

Разом з тим, відповідно до п 9 Технічного регламенту, машини, на які нанесено знак відповідності технічним регламентам і які супроводжуються декларацією про відповідність, повинні вважатися органами виконавчої влади як такі, що відповідають вимогам цього Технічного регламенту.

Проте, необхідно зазначити, пунктом 21 постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. No 62, якою затверджено Технічний регламент, визначено, що до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування дозволяється надання на ринку та/або введення в експлуатацію продукції на яку поширюється дія затвердженого цією постановою Технічного регламенту, без наявності декларації про відповідність чи декларації про вбудовування незавершеної машини та без маркування знаком відповідності технічним регламентам.

Разом з тим, органами державного ринкового нагляду припинено проведення планових та позапланових заходів державного ринкового нагляду на період дії воєнного стану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 No303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану»,  введеного Указом Президента України від 24.02.2022 No64 «Про ведення воєнного стану в Україні».

Міжрегіональне управління сподівається на свідомість суб’єктів господарювання, у частині розповсюдження або введення в експлуатацію лише тих машин (за можливості), які відповідають вимогам Технічного регламенту, з метою мінімізації загроз суспільним інтересам, життю та здоров’ю людей тощо, під час користування (споживання) такої продукції.

У разі виникнення питань та/або пропозицій щодо реалізації інформаційної компанії або взаємодії у даному напрямку, прохання звертатись до Міжрегіонального управління за наступними контактами:

85302, Донецька область,

Покровськ, вул. Прокоф’єва, 82;

(0623) 52-18-59 (Покровськ);

Email: dsp@smu.dsp.gov.ua.

6423e106dc197.jpg 6423e108a44f1.jpg 6423e10a672b6.jpg 6423e10b9e2ef.jpg 6423e10d750af.jpg 6423e10f15993.jpg