20.07.2021 15:08

Про пенсійне забезпечення окремих категорій працівників авіації

60f6bcd5f2c1b__Д_2-Пенсії-працівника-авіації.png

Право на пенсію за вислугу років мають деякі категорії робітників і службовців авіації, а також льотно-випробного складу, незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, в якій вони зайняті.

До таких категорій належать:

• працівники льотного і льотно-випробного складу;
  • працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають свідоцтво диспетчера;
  • інженерно-технічний склад;
  • бортпровідники.

Необхідний спеціальний стаж та страховий стаж для визначення права на пенсію для кожної окремої категорії визначається статтею 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому, необхідний спеціальний стаж враховується до 11 жовтня 2017 року, тобто до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII.

Крім того, пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію.