06.11.2023 09:10

Як замовити пенсійне посвідчення через вебпортал ПФУ

6548917d004fc__Д2_Інфоргафіка.jpg

🔰 Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення https://cutt.ly/w1vxoE5.

📄 Для виготовлення пенсійного посвідчення пенсіонер має подати заяву:

- через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua;

- через мобільний застосунок «Пенсійний фонд»;

- особисто до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду на території України незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в лівому боковому меню у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» натисніть «Заява на виготовлення паперового пенсійного посвідчення», заповніть поля бланку «Заява на паперове пенсійне посвідчення».

Заздалегідь підготуйте скановані копії документів:

▫️ паспорт;

▫️ довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру;

▫️ фотографія (назва файлу — Photo_compressed.jpeg; розмір файлу — від 20 до 24 кБ;  розмір фотографії заввишки 30 мм та завширшки 25 мм; зміст фотографії — на фотографії обличчя повинно становити 70-80%; фон фотографії — білий; фотографія має бути зроблена протягом останніх шести місяців; на фото мають бути відсутні будь-які сторонні предмети;  фотографія має бути кольоровою);

▫️ підпис (назва файлу — Sign_compressed.jpeg; розмір файлу — від 3 до 5 кБ;  підпис має бути виконаний чорнилами чорного кольору);

▫️ інші документи (про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, щодо інвалідності тощо).

❗️Врахуйте вимоги до скан-копій документів:

- виготовляються з оригіналів документів;

- мають бути кольоровими, чіткими та читабельними;

- збережені у форматах JPG або PDF,

- розмір кожного файла не має перевищувати 1 МБ;

- назви мають відповідати виду відсканованого документа.

Для отримання повідомлень про опрацювання звернення надайте згоду на дистанційне інформування.

Надайте згоду на передачу та обробку ваших персональних даних. Уважно перевірте внесені дані та відправте до Пенсійного фонду України.

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.