Логотип

Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

04.11.2021 16:23

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування

6183ed5cd2809__yekoots.png

«Програма охорони навколишнього природного середовища Мирноградської міської територіальної громади донецької області на 2022-2025 pp.»

 

1. Замовник СЕО та виконавець

Замовник - Мирноградська міська рада, 85323, Україна, Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 9.

Виконавець – ФОП Бойко Олексій Юрійович ( Свідоцтво № 20740000000009347 від 19.03.2007),  04111, м. Київ, вул. Щербаківського, 53в, кв.22.

2. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Програма охорони навколишнього природного середовища Мирноградської міської територіальної громади донецької області на 2022-2025 pp. (далі - Програма) є документом державного планування місцевого рівня, який направлений на зменшення викидів і скидів забруднюючих речовин до навколишнього природного середовища, безпечне поводження з промисловими і побутовими відходами, збереження і відновлення біотичного розмаїття, формування безпечних умов життєдіяльності людей, забезпечення екологічної безпеки.

Стратегічна екологічна оцінка Програми дає можливість зосередитися на всебічному аналізі можливого впливу планованої діяльності на довкілля та використовувати результати цього аналізу для запобігання або пом’якшення екологічних наслідків в процесі стратегічного планування.

Метою СЕО є забезпечення високого рівня охорони довкілля та сприяння інтеграції екологічних факторів у підготовку Програми з метою забезпечення збалансованого (сталого) розвитку території громади.

Розроблення Програми охорони навколишнього природного середовища в Мирноградській міській територіальній громаді до 2025 року виконано згідно Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», постанова Верховної Ради України від 05.03.1998 № 188/98-ВР «Про Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки», постанова Верховної Ради України від 24.12.1999 № 1359-XIV «Про Концепцію сталого розвитку населених пунктів». Програму підготовлено з урахуванням вимог Конституції України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Кодексу України про надра, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про благоустрій населених пунктів», «Про охорону атмосферного повітря», «Про рослинний світ», «Про охорону земель», «Про відходи», «Про природно-заповідний фонд України», «Про Загальнодержавну програму поводження з токсичними відходами», «Про тваринний світ», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»,  розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 557-р «Про затвердження Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки», постанова Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заході» (зі змінами), інших нормативно-правових актів, державних, регіональних та галузевих програм у сфері охорони навколишнього природного середовища.

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Напрями діяльності Програми реалізуються через планування та здійснення конкретних заходів. Серед цих заходів можуть бути заходи, які, відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», підлягатимуть оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності. Для таких заходів має бути здійснена процедура оцінки впливу на довкілля. Оскільки на час подання цієї Заяви Програма перебуває в процесі розробки, детальний перелік заходів буде визначено із врахуванням громадських обговорень, консультацій з органами державної влади та за результатами СЕО Програми.

4. Ймовірні наслідки.

В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації Програми, зокрема для таких компонент: Клімат і мікроклімат; Атмосферне повітря; Водне середовище; Земельні ресурси; Ґрунтовий покрив; Рослинний і тваринний світ; Навколишнє соціальне середовище, у т.ч. здоров’я населення.

Реалізація завдань і заходів, передбачених Програмою, спрямована на зменшення шкідливого впливу на навколишнє природне середовище, забезпечення раціонального використання природних ресурсів. Реалізація заходів Програми сприятиме покращенню стану довкілля. В результаті реалізації заходів Програми ймовірний вплив на довкілля не повинен перевищувати нормативно допустимих рівнів. Це має бути забезпечено застосуванням сучасних технічних рішень, дотримання норм законодавства, проходженням процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД), та/або інших інструментів публічного обговорення планованої діяльності.

Внаслідок врахування в Програмі національних та міжнародних зобов'язань, зокрема тих, що стосуються Цілей сталого розвитку для України, можливі ризики будуть зведені до прийнятного рівня.

На території Мирноградської міської територіальної громади  відсутні території, віднесені до природно - заповідного фонду [https://ecology.donoda.gov.ua/stan-dovkillya/] та Смарагдової мережі [https://map.land.gov.ua].

Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення в результаті виконання Програми відсутні.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

Загальною альтернативою Програми є базовий (нульовий) сценарій, при якому вищезазначена Програми не затверджується. «Нульовий сценарій» буде розглянутий в рамках СЕО. Необхідність розгляду інших альтернатив буде визначено під час аналізу проекту Програми та з врахуванням результатів розгляду цієї заяви. Несхвалення документа державного планування унеможливить виконання природоохоронних заходів.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Для розробки стратегічної екологічної оцінки передбачається використовувати наступну інформацію (за умови що така інформація буде надана): доповіді про стан довкілля в Донецькій області; статистичну інформацію щодо стану довкілля, дані моніторингу стану довкілля в Донецькій області; відомості про стан та місце розташування об'єктів ПЗФ; Відомості про стан та місце розташування об'єктів Смарагдової мережі, червонокнижних видів; інформація про наявні і заплановані інвестиційні проекти щодо розвитку інфраструктури, відновлення, рекультивації навколишнього середовища, соціального розвитку; інформацію про підприємства-забруднювачі; відомості про тваринний та рослинний світ; власне інформацію Програми; відкриті картографічні джерела, космічні знімки.

Для аналізу території буде використано логічні (індукції, дедукції, експертних оцінок, аналогії) та формалізовані (статистичний, екстраполяції) методи прогнозування, необхідність застосування яких буде визначено за результатами пропозицій, що надійдуть під час розгляду цього документу за процедурою, визначеною ст. 9,10 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами по кожній цілі Програми.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Структура звіту про стратегічну екологічну оцінку буде виконуватися згідно Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку” та Методичних рекомендацій із здійснення стратегічної екологічної оцінки ДДП. Зміст стратегічної екологічної оцінки визначається згідно Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку” та з урахуванням основних екологічних проблем наявних на території Мирноградської міської територіальної громади.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції та строки їх подання

Мирноградська міська рада, 85323, Україна, Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 9, тел. 06239-6-11-22, емейл: : mail@myrnograd-rada.gov.ua, ecology_goroda@ukr.net.

Строки подання: 15 діб з дня оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки ДДП (відповідно до ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»),  тобто з _12_/_11_/2021 р. по  26__/_11_/2021 р.

 

Заступник міського голови з питань

діяльності  виконавчих органів ради-

начальник фінансового управління                                                                      Ірина СУЩЕНКО