25.02.2021 10:51

У лютому в Донецькій області зареєстровано перший випадок «пташиного грипу»

60378263cd595731457595.jpg

З кінця 2020 року в Україні почали реєструватися випадки захворювання на грип птиці. Це і Київська, і Херсонська, і Миколаївська області. В Донецькій області перший випадок «пташиного грипу» зареєстровано у лютому 2021 року. Принесли хворобу, ймовірно, перелітні птахи, які в сезон міграції є переносниками хвороби.

Вірус насамперед смертельний для птахів і несе великі збитки господарствам. Однак, недожарене або недоварене заражене м'ясо і яйця здатні викликати отруєння у людей, зокрема  може бути нудота, біль в м'язах, а також підвищуватися температура. Період інкубації може бути від 5 годин до двох діб.  Птахопродукт повинен проходити термічну обробку, тому що вірус чутливий до підвищеної температури. Спеціального лікування від грипу птиці немає, як і вакцини від такої інфекції. Фахівці також відзначають: перебіг хвороби може ускладнитися на фоні  пандемії з коронавірусу  COVID – 19.

Увага! При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі, негайно звертайтеся до  Мирноградської дільничної міської лікарні ветеринарної медицини   за адресою: м. Мирноград, вул. Центральна, 20 а, тел. 050-580-69-65.