Логотип

Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

18.04.2025 15:22

Конкурс дитячих малюнків та виробів ручної роботи «Моя сім’я: від покоління до покоління»

d74e6e2f-a976-4277-b30d-4757e83e9388.jpg

Конкурс дитячих малюнків та виробів ручної роботи «Моя сім’я: від покоління до покоління», з нагоди Дня сім’ї та Дня вишиванки (серед дітей від 6 до 16 років включно з Донецької області)

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Конкурс дитячих малюнків та виробів ручної роботи «Моя сім’я: від покоління до покоління», з нагоди Дня сім’ї та Дня вишиванки (далі – Конкурс), проводиться Благодійним фондом «Об’єднання світових культур» (далі – Організатор Конкурсу).

До участі в організації Конкурсу можуть долучатися партнери (органи державної влади та місцевого самоврядування Донеччини, громадські, благодійні організації, заклади освіти та культури тощо) на підставі рішення Голови організаційного комітету.

1.2. Основна мета Конкурсу – культурно-освітній розвиток, патріотичне виховання, формування у дітей і підлітків національної ідентичності; збереження і поширення культурної спадщини Українського народу, автентичної культури рідного краю; збереження сімейних традицій та забезпечення наступності поколінь шляхом виховання у дітей любові та поваги до рідної культури; соціальна підтримка талановитої молоді, сприяння їхній самореалізації та творчому розвитку в умовах воєнного стану.

Тема Конкурсу відповідає його назві.

1.3. Конкурс проводиться у двох категоріях – малюнок, хенд-мейд (вироби ручної роботи).

1.4. Учасником Конкурсу може стати будь-яка дитина віком від 6 до 16 років включно з Донецької області, а саме: діти, які проживають у населених пунктах області; діти, які були вимушені переміститися з населених пунктів Донецької області до інших областей України чи за кордон. Вік учасника Конкурсу рахується станом на 05 травня 2025 року.

1.5. Конкурс проходить на території України з 07 квітня по 31 травня 2025 року.

1.6. Основні етапи Конкурсу:

Перший – організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про Конкурс (07-09 квітня 2025 року);

Другий – прийом конкурсних робіт (з 10 квітня до 05 травня 2025 року включно);

Третій – оцінювання конкурсних робіт Журі Конкурсу, визначення та оголошення переможців Конкурсу (до 15 травня 2025 року включно).

Четвертий – особисте нагородження переможців Конкурсу представниками Організаторів та/чи Партнерів конкурсу, або направлення дипломів та подарунків переможцям Конкурсу засобом поштового зв’язку (до 31 травня 2025 року).

За вмотивованим рішенням Голови організаційного комітету строки та етапи Конкурсу можуть бути змінені чи частково перенесені, враховуючи дію воєнного стану в державі.

1.7. За результатами Конкурсу Організатори мають право провести виставку відібраних малюнків та виробів ручної роботи після отримання оригіналів робіт за окремим запитом Організаторів у окремих учасників Конкурсу.

1.8. Всі оголошення щодо етапів проведення Конкурсу Організатори конкурсу публікують на сайті та у соціальних мережах Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» за посиланнями:

  • Сайт: http://uwcfoundation.com/ua/
  • Facebook: https://www.facebook.com/uwcfoundation/
  • Instagram: https://www.instagram.com/uwcf_ua/
  • YouTube: https://www.youtube.com/@uwcf

 

2. КАТЕГОРІЇ КОНКУРСУ

2.1. Категорія «Малюнок»

2.1.1. У категорії «Малюнок» конкурсна робота має бути виконана індивідуально однією особою.

2.1.2. Конкурсні роботи у категорії «Малюнок» повинні бути виконані в довільній графічній чи живописній техніці (олівці, фломастери, пастель, фарби тощо) на форматі А4, А3 чи А2, або ж Діджитал Арт (цифрове мистецтво) та бути автентичними.

2.1.3. Разом із малюнком надається його опис, а саме: назва малюнку, техніка виконання, коротке описання (до 5 речень) зображеного на малюнку.

2.1.4. Віковий розподіл учасників (номінації) у категорії «Малюнок»:

  • Перша вікова група (від 6 до 11 років);
  • Друга вікова група (від 12 до 16 років).

2.1.5. Учасник Конкурсу в категорії «Малюнок» обов’язково має обрати тематику конкурсної роботи в межах загальної теми конкурсу, наприклад, зобразити родину / члена родини, спільні сімейні заняття, сімейні традиції (святкові чи буденні), ремесла / навички / захоплення (хобі), які передаються від покоління до покоління, тощо.

2.2. Категорія «Хенд-мейд» (вироби ручної роботи)

2.2.1. У категорії «Хенд-мейд» конкурсна робота має бути виконана індивідуально дитиною або спільно братами / сестрами, або спільно дитиною зі старшим членом родини.

2.2.2. Конкурсною роботою у категорії «Хенд-мейд» може бути будь-який виріб ручної роботи (виріб декоративно-ужиткового мистецтва), який є традиційним для української культури, наприклад, вишивка, витинанка, художнє плетіння, писанкарство, деревообробка, ткацтво тощо.

2.2.3. Номінації у категорії «Хенд-мейд» (вироби ручної роботи):

  • Вироби, виготовлені виключно дітьми (від 6 до 16 років);
  • Вироби, виготовлені дітьми спільно з дорослими членами родини (зокрема, спільно зі старшими сестрами/братами віком від 17 років).

2.2.4. Разом із конкурсною роботою надається її описання, а саме: назва виробу, техніка його виконання (вид декоративно-ужиткового ремесла), назва матеріалу/-ів, короткий опис (до 5 речень) про автора/-ів виробу, сімейну традицію його виготовлення, інші цікава інформація про створення виробу.

 

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

3.1. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Організаційний комітет, персональний склад якого затверджується Благодійним фондом «Об’єднання світових культур».

3.2. До Організаційного комітету можуть входити представники Організатора та Партнерів Конкурсу, представники органів виконавчої влади Донецької області, громадських організацій, приватних компаній, закладів освіти, культури, засобів масової інформації та інші зацікавлені особи.

3.3. Участь у роботі Організаційного комітету та інших осіб, залучених Організаційним комітетом, здійснюється на громадських засадах.

3.4. Організаційний комітет забезпечує організаційну, методичну та іншу підтримку проведенню Конкурсу.

 

4. ПОРЯДОК ПОДАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ

4.1. На Конкурс у категорії «Малюнок» подаються індивідуально підготовлені конкурсні роботи, у категорії «Хенд-мейд» подаються індивідуально виготовлені та спільні (колективні) роботи. Конкурсні роботи повинні відповідати загальній темі Конкурсу.

4.2. У категорії «Малюнок» один учасник Конкурсу має право подати не більше 2 (двох) конкурсних робіт на одну чи дві різні тематики, в одній чи двох різних техніках виконання. У категорії «Хенд-мейд» один учасник Конкурсу (одна дитина / діти чи дитина / діти спільно з дорослими членами родини) має право подати не більше 2 (двох) конкурсних робіт одного чи різних видів декоративно-ужиткового ремесла.

4.3. Авторами конкурсних робіт можуть були лише учасники Конкурсу. Конкурсні роботи не повинні порушувати авторські права інших осіб. У разі виявлення плагіату чи порушення пункту 4.3. цього Положення на будь-якому етапі конкурсу, за вмотивованим рішенням Організаційного комітету роботу буде вилучено з участі в Конкурсі. Відповідальність за порушення авторських прав третіх осіб несе учасник Конкурсу та його законний представник.

4.4. Конкурсні роботи подаються на Конкурс виключно в електронному форматі.

Конкурсна робота має бути відсканована чи якісно сфотографована у форматі jpg, jpeg, png. Конкурсна робота разом із заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові конкурсанта, дати народження, контактного телефону, електронної адреси, місця фактичного проживання, контактної інформації законних представників, назви категорії / номінації, назви конкурсної роботи та її короткого описання – дивитися пункти 2.1.3 і 2.2.4 розділу 2 цього Положення) подається до Організаційного комітету, шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної GOOGLE-форми, розташованої за посиланням: https://forms.gle/yGypPXAxt4nhsNQg6 , дотримуючись всіх зазначених в ній вказівок.

4.5. Все листування між учасниками Конкурсу та Організаційним комітетом щодо організації та проведення Конкурсу здійснюється виключно електронною поштою за адресою: konkurs2@uwcfoundation.com

4.6. Оригінал Конкурсної роботи – малюнка / виробу ручної роботи – має бути у наявності в учасника Конкурсу. Конкурсанти зобов’язуються зберігати оригінали Конкурсних робіт до завершення всіх етапів Конкурсу, тобто до 31 травня 2025 року. Організаційний комітет Конкурсу має право запросити оригінал Конкурсної роботи для її участі у благодійних виставках та / чи інших благодійних заходах. Витребуваний оригінал Конкурсної роботи конкурсанту не повертається.

У разі ухвалення рішення Організатором конкурсу про проведення виставки відібраних робіт учасників Конкурсу, Організатор звертається до конкурсанта з окремим запитом про надіслання оригіналу Конкурсної роботи, в якому зазначаються спосіб доставки, поштова адреса та контактні дані одержувача.

4.7. Подаючи конкурсну роботу, учасники Конкурсу зобов’язуються попередньо погодити свою участь у Конкурсі зі своїми законними представниками.

Організаційний комітет вважає, що учасники Конкурсу та їхні законні представники, заповнивши GOOGLE-форму та завантаживши у ній конкурсні роботи, надають свою згоду, згідно чинного законодавства України, на обробку, збір та розповсюдження відповідної інформації, зокрема персональних даних, погоджуються на безоплатну демонстрацію конкурсних робіт, розміщення конкурсних робіт на виставках, у мережі Інтернет та ЗМІ; ознайомлені з цим Положенням та погоджуються з його умовами та визнають результати Конкурсу.

4.8. Рецензії (відгуки) на конкурсні роботи, які беруть участь у Конкурсі, не видаються.

 

5. ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ, ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

5.1. Організаційний комітет передає конкурсні роботи, подані без порушення правил участі у Конкурсі, членам журі Конкурсу.

5.2. Персональний склад журі Конкурсу затверджується Організаційним комітетом Конкурсу.

5.3. Членами журі Конкурсу можуть бути: митці, представники органів виконавчої влади, громадських організацій, закладів освіти / культури, ЗМІ, громадські діячі та інші зацікавлені особи.

5.4. Журі Конкурсу визначає переможців у кожній категорії та номінації. За рішенням Організаційного комітету можуть бути запроваджені окремі номінації чи Спеціальні відзнаки.

5.5. Переможцям Конкурсу вручається Диплом переможця. За рішенням Журі, узгодженим з Організаційним комітетом, деякі учасники, які не потрапили до складу переможців, можуть бути нагороджені Спеціальною відзнакою. Дипломи підписуються головою організаційного комітету – уповноваженим представником Організатора Конкурсу та уповноваженими представниками партнерів Конкурсу.

5.6. За рішенням Голови організаційного комітету нагородження переможців Конкурсу може проводиться в урочистій обстановці або способом відправлення диплому та подарунка поштою.

5.7. Результати Конкурсу опубліковуються в мережі Інтернет на ресурсах Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» за посиланнями, зазначеними у пункті 1.8. цього Положення.

5.8. Диплом учасника Конкурсу видається в електронному форматі за окремим запитом на електронну пошту за адресою: konkurs2@uwcfoundation.com , надісланим ПІСЛЯ оголошення результатів Конкурсу. Диплом учасника Конкурсу надсилається у відповідь на лист із запитом.