Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

20.01.2021 14:00

Як споживачу природного газу змінити постачальника та отримати меншу ціну: покрокова інструкція.

600837a0bfe5e290167417.jpg
Ринок газу запрацював в Україні від серпня 2020 року.  На ньому діють десятки постачальників, кожен з яких пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції.
У кожного споживача є реальна можливість через зміну постачальника отримати меншу ціну газу.
Покрокова інструкція, як споживачу природного газу змінити постачальника:
1.  Обрати нового ліцензованого постачальника природнього газу. 
Отримати інформацію про потенційних постачальників газу на Донеччині  (ознайомитись з умовами постачання, проаналізувати ціни, обрати компанії,  які є найбільш привабливими для співпраці) можна за допомогою порталу «Газотека».
2.   Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника разом з пакетом документів.
 Зробити це можна онлайн або в центрах/точках обслуговування. 
Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику: паспорт; реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код); документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення); ЕІС-код (Energy Identification Code - індивідуальний газовий номер помешкання).
Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність. 
Важливо! Для переходу до нового постачальника необхідно розрахуватись з попереднім постачальником природного газу. 
3.   Отримати підтвердження від нового постачальника природного газу  про дату, з якої він здійснюватиме постачання природного газу. 
На розгляд заяви-приєднання  та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів. 
Нагадаємо, що мешканці Донецької області, яким призначено житлову субсидію, мають у довільній формі та у зручний для них спосіб поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення (за місцем проживання) про зміну постачальника газу. З урахуванням отриманої інформації структурні підрозділи  з питань соціального захисту населення здійснюватимуть перерахунок житлової субсидії.
Також наголошуємо, що постачальника природного газу споживач  може обирати  вільно, а розподіл природного газу у Донецькій області   здійснює виключно  Публічне акціонерне товариство  по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз».