Логотип

Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

02.10.2020 04:50

Україна може позбутися залежності від імпорту газу завдяки біоенергетиці

5f76b1d73c602640077340.png

Потенціал та необхідні кроки для розвитку біоенергетики, у т.ч. біометану і відновлюваних газів обговорили учасники онлайн-семінару, організованого Біоенергетичною асоціацією України із партнерами.


На відкритті заходу заступник Міністра енергетики України з питань євроінтеграції Ярослав Демченков наголосив на важливості розвитку біоенергетики та окреслив вже підготовлені Міненерго, Держенергоефективності та експертами БАУ законопроєкти, мета яких – сприяти заміщенню газу завдяки місцевим видам палива.


Крім цього, Я. Демченков наголосив на перевагах «зеленого» водню та роботі у цьому напрямі: «Ми готуємо дорожню мапу та невдовзі розпочнемо підготовку Стратегії водневої економіки, а потім, - кропітка робота із створення ринку, підготовка законодавства, технічних регламентів тощо. За нашою оцінкою, розвиток водневої енергетики стане поштовхом для значних інвестицій приватного сектора та пожвавлення економіки країни».

У свою чергу, Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, представив можливості для заміщення природного газу місцевими видами палива: «У 2019 р. Україна імпортувала близько 14 млрд м3 газу. Весь обсяг споживання газу минулого року склав майже 30 млрд м3. При цьому, використовуючи значні біоенергетичні ресурси (агровідходи, енергорослини тощо), можна замістити 37 млрд м3 у рік. Звичайно, це максимальний потенціал. Втім навіть його технічно-досяжної половини буде достатньо, щоб замістити імпорт газу».

Зокрема, завдяки виробництву та використанню біометану можна заміщувати в еквіваленті 7,8 млрд м3 газу у рік. Це близько 25 % річного споживання газу в Україні і приблизно половина імпорту газу в 2019 році.

Біометан – це фактично універсальний ресурс, який потрібно використовувати для:

  •    виробництва     енергії безпосередньо біля споживача     (на відміну від біогазу);

  •    моторного     палива;

  •    прямого     заміщення газу;     

  •    експорту     в ЄС.

Для розвитку сфери виробництва біометану наразі Міністерством енергетики, Держенергоефективності за участю експертів досліджуються можливі шляхи та законодавчі зміни.


У цілому, біоенергетичні проєкти є вигідними як країні, так і громадам через низку переваг:

- економія коштів на закупівлі природного газу;

- нові робочі місця та додаткові надходження коштів до бюджетів;

- активізація агросектору та інших суміжних галузей;

- стабільне енергозабезпечення та успішне проходження опалювальних сезонів.


Управління комунікації та зв’язків з громадськістю