Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

20.10.2020 06:23

Легалізація зайнятості населення – пріоритетний напрямок роботи пенсійників

5f8e827301306830354953.png

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на сьогодні є легалізація зайнятості населення.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Саме дотримання письмової форми трудового договору при працевлаштуванні дає працівнику можливість здійснювати захист своїх трудових прав в разі невиплати або затримки у виплаті заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця.

Покровське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 17.02.2020 № 2313/0/1-20 «Щодо детінізації ринку праці та погашення заборгованості із заробітної плати» спільно з органами Державної служби України з питань праці, органами місцевого самоврядування продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, у період з жовтня – листопад 2020 року більш особлива увага буде направлена на сфери економічної діяльності «транспорт та кур’єрська діяльність».

Застерігаємо найманих працівників, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування. Пам’ятайте, неофіційне працевлаштування та отримання заробітної плати у «конверті» позбавляють Вас гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, права на отримання житлових субсидій, державної соціальної допомоги, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу.

Вкотре закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю та відмовитись від заробітної плати у «конвертах»