16.01.2021 09:43
Держенергоефективності та Біоенергетична асоціація обговорили плани роботи для розвитку біоенергетики у 2021 році
Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, заступник Голови Юрій Шафаренко та голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха актуалізували вже напрацьовані ініціативи та визначили подальші кроки, які необхідно зробити у 2021 р. для розвитку біоенергетики.
В обговоренні також взяли участь представники Міненерго, менеджер Програми ЄБРР «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці» Кирило Томляк, а також інвестори-виробники енергії з альтернативних видів палива.
«Біоенергетика є одним зі стратегічних напрямів для заміщення природного газу, зниження імпортозалежності та зміцнення економіки нашої держави. Зважаючи на значний потенціал та наявні ресурси, ми спільно з Міненерго та БАУ розробили цілий пакет законопроєктів для активізації української біоенергетики. Важливо консолідувати зусилля разом із усіма зацікавленими сторонами для їхнього швидшого прийняття», - наголосив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура на початку наради.
У свою чергу, заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко високо оцінив партнерство Агентства та БАУ: «Спільними зусиллями ми визначаємо актуальні проблеми галузі та розробляємо шляхи для їх вирішення. Також асоціація відіграє значну роль у науково-технічному розвитку біоенергетики».
Також Ю. Шафаренко окреслив, наскільки важливо прискорити розгляд та прийняття наступних законопроєктів:
-
Законопроєкт щодо впровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом.
Це дасть змогу знизити та вирівняти ціни на біопаливо, підвищити його якість та забезпечити стабільне постачання сировини для твердопаливних котелень та біоТЕЦ.
-
Законопроєкт щодо стимулювання вирощування енергокультур
Ціль - покращення умов та усунення існуючих бар’єрів для вирощування енергорослин.
-
Законопроєкт щодо звільнення біопалива від податку на СО₂
Пропонується зниження податкового навантаження для об’єктів біоенергетики з метою покращення їхньої інвестиційної привабливості.
-
Законопроєкт щодо розвитку ринку рідких біопалив (реєстр. № 3356-д від 05.11.2020)
Передбачено введення обов’язкової частки рідких біопалив на транспорті та введення критеріїв сталості для біопалива.
-
Законопроєкт щодо запровадження механізму торгівлі біометаном та введення гарантій походження біометану.
Завдяки біометану можна замістити близько 8 млрд м3 у рік.
Крім того, після прийняття законопроєкту Україна зможе експортувати біометан в ЄС.
«Прийняття озвучених законодавчих ініціатив дозволить Україні замістити дорогий газ, імпорт якого у 2019 році склав 14 млрд м3 власним біопаливом, загальний потенціал якого складає понад 37 млрд м3 газу в рік», - повідомив Ю.Шафаренко.
Учасники наради також розглянули інші актуальні питання, які стримують розвиток біоенергетики, та обговорили шляхи їх вирішення.
За підсумками онлайн-наради було досягнуто домовленостей щодо необхідних кроків та дій для усунення бар’єрів у розвитку біоенергетики, закріплені відповідним протокольним рішення із визначенням конкретних термінів їх виконання.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності