Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

27.06.2023 11:39

До уваги фізичних та юридичних осіб

649aa06ac7ca5__6474939b88573.jpeg

Відповідно до Плану організації виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 травня 2023р «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран», введеного в дію Указом Президента України від 27 травня 2023 р. № 308/2023 та затвердженого постановою Верховної ради України від 29 травня 2023 р. № 3108-ІХ запроваджено санкції строком на 50 років до Ісламської Республіки Іран. Вони містять:

·         запобігання виведенню капіталів резидентами Ісламської Республіки Іран за межі України; 

·         заборону передання резидентам Ірану технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;

·         заборону здійснення інвестицій в Іран та до/на користь резидентів країни; 

·         зупинення обслуговування електронних платіжних засобів (зокрема, переказів, здійснення розрахунків та видачі готівки), емітованих резидентами Ірану; 

·         заборону реєстрації НБУ міжнародної платіжної системи, учасника міжнародної платіжної системи, операторами яких є резиденти Ісламської Республіки Іран тощо.

А також обмеження торговельних операцій з товарами, на міжнародні передачі яких поширюється дія Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" з резидентами Ісламської Республіки Іран (повна заборона).

Крім цього, введено обмеження торговельних операцій з послугами, які пов'язані з постачанням, продажем, передачею, виробництвом або використанням таких товарів, повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень резидентами Ірану територією України, пов'язаних з вищезгаданими операціями.