Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

21.10.2021 15:29

В YASNO розповіли, як сплачувати за електроенергію по 0,72 грн/кВт∙год.

61715d5c29c55__YASNO_заощадження.jpg

Мешканці Донеччини мають можливість сплачувати за електроенергію за ціною близько 0,72 грн/кВт∙год. Як саме та за яких умов можна отримати таку економію, розповідає постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO.

«Цього листопада YASNO виповнюється 2 роки. Як постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень ми допомагаємо мешканцям Донеччини зменшувати витрати на комунальні послуги: консультуємо з питань енергозбереження, пропонуємо енергоефективні набори та ощадливу кліматичну техніку. Більше 58 тисяч українських сімей сплачують удвічі менше за електроенергію, користуючись нашими наборами з двозонними лічильниками для використання переваг «нічного» тарифу», – зазначає директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Щоб платити за ціною близько 0,72 грн/кВт∙год, в YASNO радять:

  • Оптимізувати енерговитрати, аби вкладатися у споживання електроенергії не більше 250 кВт∙год на місяць, для якого з 1 жовтня 2021 року діє ціна 1,44 грн/кВт∙год.
  • Приєднатись до «нічного» тарифу і перенести основні енерговитрати оселі на години економії з 23:00 до 7:00. Тоді вночі електроенергія для таких споживачів коштуватиме на 50% менше – тобто 0,72 грн/кВт∙год.

Як родині споживати до 250 кВт∙год електроенергії на місяць, щоб сплачувати за ціною 1,44 грн/кВт∙год?

Для цього варто зробити наступне:

  1. Зменшіть енерговитрати оселі на освітлення. Замініть старі лампи розжарювання на ощадливі LED-лампи, які споживають до 10 разів менше. Для порівняння, одна лампа розжарювання потужністю 100 Вт при роботі всього 3 години на день за місяць «накручує» близько 8,8 кВт∙год електроенергії. А одна LED-лампа при такому ж режимі роботи за місяць витратить лише 0,85 кВт∙год електроенергії.
  2. Обирайте економну побутову техніку. Звертайте увагу на прилади з класом енергоефективності «А», «А+» та вище – вони споживають до 30% менше електроенергії за моделі нижчого класу.  А деяка побутова техніка має й додаткові екофункції, які дозволяють автоматично визначати оптимальний режим споживання енергоресурсів.
  3. Правильно користуйтесь електроприладами. Не залишайте увімкненими в розетку прилади, якими не користуєтесь. Бо телевізор в режимі очікування чи навіть мобільна зарядка продовжують споживати електроенергію. А холодильник з постійно відкритими дверцятами і розташований біля джерел тепла, може вдвічі збільшити енергоспоживання.

Як без зайвих клопотів перейти на «нічний» тариф?

Для цього слід встановити енергоефективний набір від YASNO з двозонним лічильником. Він також допоможе комплексно зменшувати рахунки за електроенергію завдяки наступним складовим:

  • Двозонний лічильник окремо фіксує спожиту вночі електроенергію, за яку можна сплачувати 50% вартості звичайного тарифу для населення.
  • Комплект ощадливих LED-ламп зменшує витрати електроенергії на комфортне освітлення.
  • Програмована розумна розетка дозволяє автоматично вмикати в години економії найбільш енергоємні прилади.
  • Послуги заміни старого лічильника, постановки нового на облік та підключення «нічного» тарифу додатково заощаджують час та кошти на вирішенні організаційно-технічних питань.

Навіть якщо не вдається оптимізувати енерговитрати до 250 кВт∙год на місяць, то за ціни електроенергії 1,68 грн/кВт∙год «нічний» тариф дозволяє сплачувати за спожиті з 23:00 до 7:00 кіловат∙години лише по 0,84 грн. А це також суттєва економія.

61715d5a29671.png