25.11.2021 15:53
За 2 роки YASNO встановив більше 80 домашніх сонячних електростанцій
Сумарна потужність приватних сонячних станцій в Україні перевищила 1 ГВт, повідомляє Держенергоефективності. Це вчетверо більше за потужність однієї з найбільших промислових СЕС Європи, розташованої в Покрові на Дніпропетровщині. Постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO популяризує «зелені» рішення, тому максимально спростив встановлення сонячних станцій для своїх клієнтів. Замовити установку мешканці Донеччини можуть «під ключ».
В YASNO прагнуть показати українцям, що пасивний дохід із сонячною станцією – це просто та вигідно.
«У листопаді бренд YASNO святкує другу річницю. Коли ми його створювали, то ставили ціль не лише постачати клієнтам електроенергію та газ, а й за допомогою портфелю продуктів і рішень допомагати їм більш раціонально споживати ресурси, використовувати «чисті» джерела енергії, зменшувати витрати, отримувати дохід. Послугу зі встановлення домашніх СЕС ми надаємо «під ключ», тобто супроводжуємо замовника на всіх етапах – від розробки проєкту до інсталяції обладнання та оформлення «зеленого» тарифу», – пояснює директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.
В YASNO відповіли на ТОП-3 найпоширеніших питань клієнтів щодо встановлення домашніх СЕС.
- Як працює домашня СЕС?
Панелі перетворюють сонячну енергію на електричну. Власник СЕС може використовувати її для потреб оселі, а залишок продавати в мережу, отримуючи прибуток за «зеленим» тарифом, розмір якого встановлює держава.
Попри те, що найбільше енергії модулі генерують влітку, виробництво не зупиняється і в інші пори року. Тож і дохід просьюмери отримують цілий рік протягом кількох десятиліть (термін експлуатації панелей – більше 25 років).
- Як встановити сонячну станцію?
Визначившись з характеристиками та обладнанням, слід обрати надійного партнера та придбати необхідні прилади. Крім того, потрібно змінити електролічильник на двонаправлений, щоб не лише купувати енергію з мережі, а й продавати її за «зеленим» тарифом. YASNO здійснює повний спектр робіт: комплектацію якісного сертифікованого обладнання, його доставку та встановлення, супутні роботи з заміни лічильника та підвищення потужності, якщо в цьому є необхідність, а після введення станції в експлуатацію – її гарантійне обслуговування.
- Як оформити «зелений» тариф?
Якщо потенційний просьюмер бажає продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, то про його оформлення варто замислитися заздалегідь, ще до встановлення станції. Важливим фактором є технічна можливість підключення станції в мережу оператора системи розподілу (ОСР). У випадку нестандартного підключення його вартість може бути високою, а реалізація достатньо тривалою. YASNO допоможе отримати відповіді на ці запитання на ранній стадії та прийняти правильне рішення щодо типу та розміру СЕС. Тож підписуючи договір з YASNO, клієнт отримує повністю готовий проєкт з усіма документами і «зеленим» тарифом. Це заощаджує час та гроші, адже не потрібно звертатися до третіх організацій та стояти в чергах.
При самостійному встановленні станції після завершення робіт слід спочатку подати заяву до свого оператора системи розподілу (ОСР). Вирішивши питання щодо підключення, треба звернутися до постачальника електроенергії для оформлення «зеленого» тарифу.