Логотип

Мирноградська територіальна громада

Донецька область, Покровський район

11.12.2020 09:37

10 порад, як мешканцям Донеччини заощадити на електроенергії взимку

5fd33e073dbba480618366.jpg

На Донеччині стовпчик термометра вночі подекуди опускається до -5. Починаючи з грудня споживання електроенергії населенням традиційно зростає. Через холоди жителі області більше користуються електрообігрівачами, а короткий світловий день змушує родини частіше вмикати освітлення. Зменшити витрати допоможуть сучасні енергоефективні рішення та поради від постачальника електроенергії та газу YASNO.

«Розуміючи, наскільки зростає споживання електроенергії та суми в платіжках взимку, YASNO допомагає українцям дізнатися, як зменшити витрати на енергоресурси в оселі. Нещодавно в рамках проєкту «YASNO_як_заощаджувати», приуроченого до річниці компанії, ми зібрали в одному розділі на сайті поради з економії електроенергії та газу, казки для дітей про раціональне використання енергії та анімаційні ролики з електроприладами. Ми прагнемо показати, що енергоефективні рішення наразі доступні кожному мешканцю Донеччини», – відзначив директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Щоб заощадити на електроенергії взимку і зберегти комфорт:

  1.    Використовуйте     місцеве освітлення для робочих зон     замість великої люстри з кількома     лампами.    

  2.    Вимикайте     світло, коли виходите з кімнати.

  3.    Не     залишайте прилади ввімкненими в розетку.     Навіть в режимі очікування вони     споживають енергію.

  4.    Усуньте     щілини на вікнах та дверях, щоб не було     протягів.

  5.    Замініть     старі вікна на сучасні енергозберігаючі.     При цьому кожні 2-3 роки варто міняти     гумки ущільнювачів та регулювати     фурнітуру.

  6.    Встановіть     двозонний лічильник, з яким електроенергія,     спожита з 23:00 до 7:00, коштує вдвічі     дешевше. Його можна обрати у складі     енергоефективного набору Розумний     Watt.

  7.    Замініть     лампи розжарювання на енергоефективні     LED-лампи, які функціонують кілька років,     безпечні, майже не нагріваються та     споживають до 10 разів менше електроенергії.

  8.    Плануйте     роботу електроприладів з розумними     розетками, за допомогою яких можна     запрограмувати вмикання/вимикання     енергоємних приладів на пільгові нічні     та вранішні години.

  9.    Обирайте     побутову техніку класу енергоефективності     А та вище. Такі прилади економлять до     30% у порівнянні зі старими моделями.

  10.     Перевірте     усю електрику в квартирі. Будь-які     неполадки в системі можуть стати     причиною збільшення витрат    на світло.     Допоможуть     у виявленні проблем професійні     енергоаудитори, які також можуть     розробити необхідні заходи для економії     енергоресурсів.