05.01.2022 16:05

YASNO нагадує: послуги з електроенергії жителям Донеччини надають дві компанії

61d5a5b99931c__Різні-компанії---різні-послуги.png

З 2019 року населення України забезпечують електроенергією дві окремі компанії – постачальник та оператор системи розподілу (ОСР). Таке розмежування функцій закріплено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Кодексом комерційного обліку.

Операторів системи розподілу в Донецькій області декілька: «ДТЕК Донецькі електромережі», «Регіональні електричні мережі», «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», «Укренерго», «Укрзалізниця», «ДТЕК Високовольтні мережі». Постачальником електроенергії для жителів області є YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги»). ОСР та постачальник мають різні функції, а саме:

Оператор системи розподілу:

• обслуговує та ремонтує електромережі, усуває аварії;
  • здійснює розрахунок обсягів споживання клієнта (кВт∙год);
  • приймає показання лічильників та проводить контрольне зняття показань;
  • проводить підключення/відключення від мережі та збільшення потужності;
  • замінює лічильники.

Постачальник електроенергії YASNO:

• продає електроенергію клієнтам;
  • проводить нарахування за електроенергію на основі обсягів споживання, отриманих від ОСР;
  • формує та надсилає рахунки;
  • приймає показання лічильників;
  • приймає оплати за електроенергію, спожиту після 1.01.2019 р.;
  • пропонує продукти та сервіси з енергоефективності.

«Аби швидко вирішити питання з електроенергії, варто розуміти, до якої компанії слід звертатися. На сайті YASNO є розділ, де коротко та зрозуміло описані зони відповідальності постачальника та оператора системи розподілу. Також з функціями компаній можна ознайомитись у відеоформаті – короткі мульт-відповіді допоможуть швидко зорієнтуватися у цій темі», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

61d5a5b7ea472.png