06.07.2020 10:00

Як готувати на електроплиті та економити: 10 порад

5f02f68f3494f590156117.jpg

Електрична плита – один із найбільш витратних приладів в оселі. За рік вона може споживати 1200-1400 кВт·год. Постачальник YASNO підготував рекомендації, як використовувати плиту й заощаджувати:

1.    При     купівлі нової плити обирайте модель     класу енергоефективності А чи вище.     Краще А+ та А++. Вона використовує у     кілька разів менше електроенергії, ніж     стара техніка.

2.    Щільно     закривайте каструлю кришкою при варінні,     щоб зменшити енерговитрати на 20-30%.

3.    Не     вмикайте конфорку на повну потужність     без необхідності. Переводьте її в     мінімальне положення одразу після     закипання води.

4.    Посуд     з товстими стінками дозволить їжі довше     залишатися теплою. Якщо вам треба     приготувати невелику кількість їжі,     використовуйте маленький посуд з     товстим дном.

5.    Дно     каструль і сковорідок має бути діаметром     з конфорку або трохи більше: так ви     уникнете марного використання енергії.

6.    Вимикайте     плиту за кілька хвилин до завершення     приготування та накривайте посуд     кришкою. Конфорки остигають довго, тож     залишкове тепло  доведе страву до     готовності.

7.    Періодично     перевіряйте стан конфорок. При виході     з ладу спіралі мінімальна потужність     може збільшитися в кілька разів. А     тріщини на поверхні погіршують     теплопередачу.

8.    Готуючи     в електродуховці, завантажуйте її     максимально. За раз можна приготувати     декілька страв.

9.    Віддавайте     перевагу індукційним варильним панелям,     що нагрівають тільки дно посуду,     автоматично вимикають нагрівач при     знятті посуду з плити та дозволяють     керувати температурою нагрівання.

10.    Не     вмикайте електроплиту щоразу, коли     треба скип’ятити воду або розігріти     їжу. Для цього економніше використовувати     електрочайник та мікрохвильову піч.

«Часто суми в рахунках за комунальні послуги зростають через наші неекономні побутові звички. Варто проаналізувати їх, внести деякі зміни в побут і режим дня. А щоб економія стала ще суттєвішою, електропостачальник YASNO пропонує енергоефективні набори Розумний Watt. До складу наборів входить двозонний електролічильник, що дозволяє сплачувати вдвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00. На цей час можна планувати роботу мультиварки, пральної машини, бойлера й навіть електроплити. До того ж, в наборі є енергоефективні LED-лампи та «розумна» розетка, з якою можна програмувати вмикання/вимикання енергоємних приладів», – розповів директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.